telefonický kontakt +421 905 303 115
 pestradomacnost@gmail.com 

0
  • Strúhadlo drevené 44,5x15,5 cm

Strúhadlo drevené 44,5x15,5 cm

  • 10,50€

  • Bez DPH: 8,75€

Strúhadlo, ktoré Vám predstavujeme, je vyrobené z kvalitného bukového dreva a má veľké rozmery 44,5x15,5 cm. Jeho veľkost umožňuje efektívne spracovanie väčších množstiev surovín.

Toto drevené strúhadlo je vybavené tromi masívnymi oceľovými nožmi.

Nože na tomto strúhadle sú ostré a odolné, čo zabezpečuje precízne a jednotné strúhanie. Ich kvalitná oceľová konštrukcia zaručuje dlhú životnosť a odolnosť voči opotrebeniu.

Okrem toho, drevené strúhadlo je ekologickým výrobkom, pretože je vyrobené z prírodného materiálu - bukového dreva. Drevo je bezpečné pre styk s potravinami a neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by mohli narušiť bezpečnosť potravín.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle 0905 303 115. Budeme radi, ak Vám môžeme pomôcť a poskytnúť vám všetky potrebné informácie o našom produkte.

Recept na kvasenú kapustu pre 25-litrový súdok:

Suroviny:

  • 20 kg hlávky kapusty (čerstvej, bielokapustovej)
  • 350 g soli (bez jódovanej soli)
  • Korenie podľa chuti (voliteľné): klinčeky, celé korenie, mletá červená paprika, kmín, korenie nového korenia

Postup:

  1. Hlávky kapusty očistite od vonkajších listov a opláchnite ich pod tečúcou vodou. Nechajte ich odkvapkať.

  2. Pripravte si čistý a dezinfikovaný 25-litrový súdok na kapustu. Uistite sa, že je dobre umytý a v sterilnom stave.

  3. Na drevenom strúhadle z bukového dreva nastrúhajte kapustu na jemné vlákna. Postupne strúhajte očistenú kapustu do pripravenej veľkej nádoby. Občas odoberte z pripravenej soli a posoľte kapustu v nádobe- takto použite všetkú pripravenú soľ. Kapusta týmto posolením zmäkne a pustí vodu. Takto spracovanú a posolenú kapustu môžme nechať pol hodinu, hodinu stáť a potom ju v rukách budeme žmýkať z vodu. Vezmeme si primerané množstvo kapusty do dlaní a snažíme sa z nej dostať čo najviac vody, aby nám v rukách ostala iba vlhká kapusta. Túto vytlačenú kapustu postupne vkladáme do suda- tu je dôležité zdôrazniť, že vytlačená kapusta ostane v jednej guli, je preto potrebné ju rozmrviť v prstoch, aby sa lepšie umiestňovala do celého priestoru v sude.

  4. Po každej vrstve pridávajte korenie podľa chuti. Môžete pridať aj iné ingrediencie podľa vlastnej preferencie, ako napríklad klinčeky, celé korenie, mletú červenú papriku, kmín alebo korenie nového korenia. Vrstvy kapusty a prísady striedavo pokračujte až do naplnenia súdka.

  5. Keď je súdok naplnený, pokračujte v lisovaní kapusty. Pomocou sterilizovaného dreveného valca, päste vašej ruky, alebo kusu dreva jemne stlačte kapustu, aby sa uvoľnili šťavy a kapusta sa začala kvasiť. Proces lisovania by mal trvať približne 15 až 20 minút. PrIebežne čerpajte vodu zo súdka- takto sa do nádoby zmestí kapusta oveľa jednoduchšie.

  6. Po ukončení lisovania pokryte vrchol kapusty sterilizovaným listom kapusty a umiestnite čistú drevenú dosku, ktorá bude pritláčať kapustu dolu.

  7. Nakoniec pridajte čistú látku alebo gázu na vrchol súdka a uistite sa, že je dobre pritlačená a zakryje kapustu.

  8. Súdok s kapustou umiestnite na miesto s teplotou približne 18-22 °C a nechajte ho fermentovať počas približne 4 až 6 týždňov. Pravidelne skontrolujte stav a odstraňte akékoľvek plesne alebo nečistoty, ktoré by sa mohli objaviť na povrchu kapusty.

  9. Počas fermentácie môžete občas kapustu skúsiť,aby ste zistili, či už dosiahla žiadanú kyslosť a chuť. Ak je kapusta dostatočne kyslá a chutná vám, môžete ju presunúť do chladného prostredia, kde bude pokračovať v postupnom dozrievaní a chuť sa bude ešte ďalej vyvíjať.

    Je dôležité dodržiavať hygienu a starostlivosť počas celej prípravy a fermentácie kvasenej kapusty, aby ste zabránili rastu plesní a zabezpečili bezpečný výsledok.

V strednej Európe je fermentovaná kapusta, známa aj ako kyslá kapusta, tradičným a populárnym jedlom. Okrem základných surovín, ako je kapusta a soľ, ľudia pridávajú do fermentovanej kapusty aj ďalšie prísady, ktoré ovplyvňujú chuť a arómu. Tu sú niektoré bežné prísady, ktoré sa používajú:

  1. Kariánka alebo rascová kôpka: Toto je bylinka s charakteristickou chuťou a arómou, ktorá sa často pridáva do fermentovanej kapusty. Má kyslastú a sviežu chuť, ktorá dopĺňa chuť kapusty.

  2. Klinčeky: Klinčeky sú aromatické korenie s jemnou, sladko-pikantnou chuťou. Môžu sa pridať do fermentovanej kapusty, aby sa pridala hlbšia chuť a aróma.

  3. Celé korenie: Celé korenie, ako sú čierne korenie, biele korenie, nové korenie alebo zmes korenia, sa často pridáva na obohatenie chuti fermentovanej kapusty. Tieto korenie pridávajú pikantnú, sladkú alebo ľahko citrusovú arómu.

  4. Mletá červená paprika: Mletá červená paprika sa pridáva do fermentovanej kapusty pre pridanú chuť a farebný efekt. Môže dodávať jemnú pikantnosť a mierne sladkú arómu.

  5. Hrebíček: Hrebíček je aromatické korenie so sladkou a pálivou chuťou. Pridáva sa do fermentovanej kapusty pre jemnú sladkú chuť a vôňu.

  6. Zelenina: Niektorí ľudia pridávajú do fermentovanej kapusty aj iné zeleninové prísady, ako napríklad strúhanú mrkvu, strúhanú repu alebo nakrájané jablká, aby sa obohatila chuť a dodalo sa viac výživných zložiek.

Je dôležité poznamenať, že konkrétne prísady a ich množstvo sa môžu líšiť v závislosti od miestnych tradícií a preferencií jednotlivcov. Výber prísad môže ovplyvniť chuť a arómu fermentovanej kapusty, a tak je možné experimentovať s rôznymi kombináciami, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.

 

 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Súvisiace produkty

Štítky: strúhadlá